Przepakowywanie papierosów – czy sądy nie udaremnią FDA

W dniu 15 sierpnia 2012 r. Sąd Najwyższy Australii utrzymał w mocy konstytucyjność przepisów dotyczących wyrobów tytoniowych wymagających paczek papierosów, bez kolorowych wzorów i logo marki, ale zdominowane przez graficzne obrazy przedstawiające zdrowotne konsekwencje palenia – w tym raka jamy ustnej, nowotwory płuc i gangrenous kończyny (patrz pierwszy obraz). 24 sierpnia w RJ Reynolds przeciwko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) amerykański Sąd Apelacyjny w Dystrykcie Kolumbia uznał za niezgodne z konstytucją przepisy FDA wymagające podobnych ostrzeżeń graficznych, stwierdzając, że obowiązkowe opakowanie narusza prawo firm papierosów do przemówienie, zmuszając ich do wyrażania wiadomości na temat narkotyków na własną monetę . American Medical Association, American Heart Association, American Lung Association i American Cancer Society wezwały sąd do utrzymania mandatu jako kluczowej strategii zdrowia publicznego. Decyzja ta podkreśla różnice między amerykańskimi normami wolności słowa a tymi w innych liberalnych demokracjach, w których przyjęto agresywne opakowania antytytoniowe. Belgia, Kanada, Francja, Nowa Zelandia, Norwegia i Wielka Brytania, oprócz Australii, zdecydowały się na etykietowanie papierosów. Ostatecznie Sąd Najwyższy wysłucha sprawy FDA, która będzie miała poważne konsekwencje dla zdolności rządu do regulowania mowy handlowej dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli.
Jedna z graficznych etykiet ostrzegawczych proponowanych do użycia w Stanach Zjednoczonych. Pokaz slajdów z dodatkowymi etykietami ostrzegawczymi jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
W połowie 2009 r. Prezydent Barack Obama podpisał ustawę o zapobieganiu paleniu tytoniu przez rodzinę, która regulowała produkcję, dystrybucję i marketing wyrobów tytoniowych. W wyniku zdecydowanego wsparcia Kongresu ustawa przewidywała, że ostrzeżenia muszą obejmować 50% przednich i tylnych paneli opakowań papierosów. Określił tekst ostrzeżeń, którym towarzyszyły wybrane przez FDA kolorowe grafiki przedstawiające negatywne skutki zdrowotne palenia. W listopadzie 2010 r. FDA przesłała 36 potencjalnych obrazów do publicznego komentowania, a ostateczna reguła przyjmująca 9 z nich została wydana w czerwcu 2011 r. (Patrz drugi obraz).
FDA uznała, że prawne i naukowe uzasadnienie nowych przepisów zostanie poddane intensywnej kontroli publicznej i konstytucyjnej. Doktryna handlowa Sądu Najwyższego i coraz bardziej rygorystyczny sposób, w jaki została ona zastosowana, ostatecznie określiłyby los tego kluczowego środka zdrowia publicznego.
Pierwsza Poprawka zabezpiecza dyskurs w sprawach społecznych i publicznych, sztuce, nauce i polityce. Przez większość historii Stanów Zjednoczonych Sąd Najwyższy orzekł, że Konstytucja nie chroni mowy handlowej – szeroko rozumianej jako wypowiedź przedsiębiorstwa handlowego w celach biznesowych. W 1975 r., Kiedy Trybunał po raz pierwszy uznał konstytucyjne prawo do wprowadzania produktów na rynek, mowa handlowa była postrzegana jako wyrażenie o niższej wartości .
W 1980 r. W Central Hudson Trybunał ustanowił test na średnim poziomie dla kontroli konstytucyjnej handlowych przypadków mowy: Czy przesłanie jest zgodne z prawem i nie jest niedopuszczalne. Czy państwo ma istotny interes w ograniczaniu wypowiedzi. Czy rozporządzenie bezpośrednio przesuwa to zainteresowanie. Czy rozporządzenie nie jest bardziej rozległe niż to konieczne .
Jednak Sąd Najwyższy stopniowo zwiększył ochronę wypowiedzi handlowych, często unieważniając przepisy w zakresie zdrowia publicznego, ponieważ państwo nie było w stanie jednoznacznie wykazać, że są one niezbędne do osiągnięcia celów zdrowia publicznego.1 W 1995 r. Trybunał nałożył ograniczenia na wyświetlanie informacji o zawartość alkoholu na etykietach piwa i reklamy w prywatnych kasynach
[podobne: rehabilitacja we Wrocławiu, badanie moczu cennik, moringa herbata ]
[patrz też: półpasiec u dzieci zdjęcia, padaczka pourazowa objawy, transtyretyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Przepakowywanie papierosów – czy sądy nie udaremnią FDA”

 1. Sky Bully says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

 2. The Dude says:

  [..] Odniesienie w tekscie do diabetolog[...]

 3. Bearded Angler says:

  Polecam te kapsułki wszystkim osobom mającym problemy ze stawami

 4. Slow Trot says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: zabiegi ortodontyczne[...]

 5. Flint says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

 6. Blanka says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Cytrulina[...]

 7. Toolmaker says:

  Tydzień temu moja mama dostała ciężkiego udaru niedokrwiennego.

Powiązane tematy z artykułem: padaczka pourazowa objawy półpasiec u dzieci zdjęcia transtyretyna