Spód srebrnego tsunami – starsze osoby dorosłe i opieka psychologiczna

Około 5,6 miliona do 8 milionów Amerykanów w wieku 65 lat lub starszych cierpi na zaburzenia zdrowia psychicznego lub na zażywanie substancji, a Instytut Medycyny (IOM) szacuje, że ich liczba osiągnie 10,1 miliona do 14,4 miliona do roku 2030.1 Jednak Amerykańskie Towarzystwo Geriatryczne szacuje, że obecnie w Stanach Zjednoczonych jest mniej niż 1800 psychiatrów geriatrycznych, a do roku 2030 będzie ich tylko około 1650 – mniej niż na 6000 starszych osób z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych. Raport pracowników IOM z 2012 r. Na ten temat, trafnie podtytuł Czyje ręce. Potwierdza, że nigdy nie będziemy w stanie wyszkolić wystarczającej liczby specjalistów w zakresie medycyny geriatrycznej i psychiatrii geriatrycznej do opieki nad tą szybko rosnącą i bardzo wrażliwą populacją. Rzeczywiście, ponad połowa stanowisk stypendialnych w medycynie geriatrycznej lub psychiatrii geriatrycznej jest niewystarczająca każdego roku (patrz wykres), a według Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego jedynie 4,2% psychologów koncentruje się na geriatrii w praktyce klinicznej. Starsi dorośli z zaburzeniami zdrowia psychicznego mają większą niepełnosprawność niż osoby z samą chorobą fizyczną, a także gorsze wyniki zdrowotne i wyższe odsetki hospitalizacji i wizyt w oddziałach ratunkowych, co skutkuje kosztami osobowymi, które są o 47% wyższe niż 200% wyższe.1 , 2 Jednak usługi w zakresie zdrowia psychicznego stanowią zaledwie 1% wydatków Medicare.1 Formułowanie i wdrażanie polityk w celu budowania geriatrycznych pracowników ochrony zdrowia psychicznego w celu zaspokojenia tych potrzeb było niezwykle trudne, zwłaszcza, że różne agencje federalne są odpowiedzialne za usługi w zakresie zdrowia psychicznego i starzenia się. .
Na szczęście raport IOM opiera się deklaracji kolejnego kryzysu wymagającego szkolenia bardziej wyspecjalizowanych lekarzy geriatrycznych – alarm i zalecenie, które na próżno powtarzano od ponad 90 lat3. Zamiast tego bezprecedensowe starzenie się populacji wymaga niespotykanego wcześniej przesunięcia w paradygmacie świadczenia opieki geriatrycznej dla zdrowia psychicznego.
Nowa wizyta w programie Medicare Annual Wellness Visit dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej jest wyzwaniem, jakim jest zaspokajanie potrzeb opieki zdrowotnej starszych osób: wymaga badań przesiewowych w kierunku depresji, jak również wykrywania zaburzeń poznawczych, dzięki czemu można uzyskać nowo rozpoznane zaburzenia, ale bez dodatkowych zasobów, przeszkolonego personelu, lub dodatkowy czas zwrotu kosztów w celu zapewnienia usług uzupełniających. Raport IOM zaczyna zajmować się problemem niedoboru geriatrycznych dostawców zdrowia psychicznego, zalecając, aby szkolenie w zakresie leczenia zaburzeń psychicznych i zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych było oparte na dowodach dla wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarek, opiekunów personelu medycznego, sprzymierzonych pracowników służby zdrowia i pracowników opieki społecznej. usługodawców, którzy opiekują się starszymi dorosłymi. Oprócz promowania tych szeroko zakrojonych inicjatyw szkoleniowych prawdopodobnie potrzebne będą dodatkowe nowatorskie rozwiązania. Na przykład potencjał kliniczny mógłby zostać rozszerzony poprzez rozwój siły roboczej trenerów zdrowotnych i pracowników służby zdrowia świeckich, którzy zostali przeszkoleni w celu przeprowadzenia badań przesiewowych i krótkich interwencji w zakresie geriatrycznych chorób psychicznych i zaburzeń związanych z zażywaniem narkotyków.
Innowacyjne podejścia do rozwiązywania problemów ze zdrowiem psychicznym w różnych grupach wiekowych w ustawieniach ograniczonego dostępu do zasobów. Dowody na potencjalną skuteczność takich rozwiązań pochodzą ze źródeł niekonwencjonalnych
[podobne: łóżka rehabilitacyjne, kasetony świetlne, żuraw warsztatowy ]
[hasła pokrewne: odma podskórna, fizykoterapia szczecin, usg doppler tętnic szyjnych ]

Tags: , ,

No Responses to “Spód srebrnego tsunami – starsze osoby dorosłe i opieka psychologiczna”

 1. Justyna says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 2. Dancing Madman says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu sklep z suplementami[...]

 3. Anna says:

  Dobry i rzeczowy artykuł

 4. Remigiusz says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: skup oleju posmażalniczego[...]

 5. Leonard says:

  Wapnia najwiecej ma kapusta

 6. Nickname Master says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: izolat białka[...]

 7. Flint says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

Powiązane tematy z artykułem: fizykoterapia szczecin odma podskórna usg doppler tętnic szyjnych