Terapia antycholinergiczna vs. OnabotulinumtoxinA na pilne nietrzymanie moczu AD 2

1 Leki antycholinergiczne są stosowane jako leczenie podstawowe w tym schorzeniu. Niedawny systematyczny przegląd badań porównujących leczenie naglącego nietrzymania moczu wykazał, że żaden z sześciu ocenianych leków nie był lepszy od drugiego w leczeniu tego schorzenia, a obecne dowody były niewystarczające, by kierować wyborem między innymi terapiami, w tym wstrzyknięciami toksyny botulinowej. 2 OnabotulinumtoxinA jest skuteczny w leczeniu naglącego nietrzymania moczu, które jest oporne na leczenie antycholinergiczne, ale leczenie to może prowadzić do niepełnego opróżnienia pęcherza, co wymaga czasowego cewnikowania pęcherza. Brak danych bezpośrednio porównujących onabotulinum toksynę A z czynnikami antycholinergicznymi. Przeprowadziliśmy randomizowane badanie porównujące doustny schemat leczenia przeciwcholinergicznego z pojedynczym wstrzyknięciem do mięśnia wypieracza onabotulinumtoxinA u kobiet z nagłym nietrzymaniem moczu w celu oceny zmniejszenia epizodów nietrzymania moczu w trybie pilnym w ciągu 6 miesięcy, poprawy jakości życia, i skutki uboczne. Metody
Projekt badania
Badanie porównujące antycholinergię i toksyna botulinowa (ABC) było 10-punktowym, randomizowanym, podwójnie ślepym, podwójnie kontrolowanym placebo badaniem z udziałem kobiet bez choroby neurologicznej, które miały umiarkowane do ciężkiego nagłe nietrzymanie moczu; badanie przeprowadziliśmy od 2 lutego 2010 r. do 2 maja 2012 r. Projekt badania został opublikowany wcześniej, 4, a protokół jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Kobiety z pięcioma lub więcej epizodami nietrzymania moczu w trybie pilnym, zarejestrowane w 3-dniowym dzienniku, i nietrzymanie moczu z dominacją pilności, zostały zaproszone do udziału w badaniu, jeśli wcześniej nie otrzymały leków antycholinergicznych lub wcześniej otrzymały do dwóch leków antycholinergicznych inne niż solifenacyna, daryfenacyna lub chlorek trospium. Wykluczono kobiety, u których pozostała objętość moczu wynosiła 150 ml lub więcej po wydaleniu z moczem, oraz tych, którzy zgłosili wcześniejszą terapię z powodu nagłego nietrzymania moczu z użyciem onabotulinum toksyny A. Kobiety, które otrzymywały terapię antycholinergiczną na początku badania, przeszły 3-tygodniową eliminację. Zanim zostali poddani randomizacji, uczestnicy musieli wykazać, że oni lub opiekun może wykonać cewnikowanie pęcherza.
Uczestnicy zostali losowo przydzieleni, w stosunku 1: 1, do doustnej antycholinergicznej leku solifenacyny, począwszy od dawki 5 mg na dobę, przez 6 miesięcy (z początkową opcją zwiększania dawki solifenacyny i kolejną opcją przejścia na trospium). XR) plus pojedyncze wstrzyknięcie do mięśnia wypieracza soli fizjologicznej lub pojedyncze wstrzyknięcie do mięśnia wypieracza 100 U onynotoksyny A (Botox, Allergan) plus 6-miesięczny reżim doustny z placebo (ryc.
[patrz też: łóżka rehabilitacyjne, leczenie za granicą bez ekuz, fitamina ]
[przypisy: rozedma podskórna, lorkaseryna, padaczka pourazowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Terapia antycholinergiczna vs. OnabotulinumtoxinA na pilne nietrzymanie moczu AD 2”

 1. Lady Killer says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zdrowa dieta[...]

 2. Liwia says:

  nauka i medycyna jest potrzebna

 3. Michał says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu leczenie chorób prostaty[...]

 4. Tough Nut says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 5. Roksana says:

  [..] Cytowany fragment: medycyna estetyczna lublin[...]

 6. Aniela says:

  Jestem w ciąży

Powiązane tematy z artykułem: lorkaseryna padaczka pourazowa rozedma podskórna