Atlas of Surgical Oncology ad

Rozdział dotyczący leczenia raka trzustki zawiera kilka doskonałych rysunków liniowych, chociaż dwa z nich mają 90 stopni od orientacji, co oceniono na podstawie poprzednich i następujących ilustracji. W niniejszym rozdziale opisano jedynie bezpośrednie zespolenie błony śluzowej z śluzówką i brak w nim opisów sposobów radzenia sobie z resztkami trzustki i kanałem. W przeciwieństwie do opisu wielu opcji chirurgicznych w rozdziale dotyczącym raka piersi, tylko jedna metoda pankreatoduodenektomii jest opisana w tym rozdziale; jedna z najpopularniejszych wariacji, zachowanie odźwiernika, nie jest ani ilustrowana, ani doceniana. Rozdział poświęcony chirurgii guzów jelita grubego, odbytnicy i odbytu, o długości prawie 30 stron, zawiera jedną sekcję z tylko czterema zalecanymi źródłami literatury, a inna część nie zawiera żadnej bibliografii. Ten rozdział, być może odzwierciedlający zainteresowanie autorów, jest prawie całkowicie poświęcony zszywaniu chirurgicznemu, z zaledwie niewielkim uznaniem technik ręcznego szycia. Sekcja dotycząca nowotworów ginekologicznych ma bardzo małe, szczegółowe rysunki, które są trudne do odczytania i interpretacji, w przeciwieństwie do uroczych, uproszczonych rysunków w większości pozostałych rozdziałów. Rak prącia, który jest rzadki i w dużej mierze pod patologiem urologa, jest opisany szczegółowo w 15-stronicowym rozdziale. Szczegółowo przedstawiono schemat stwardnienia przerzutów do guza i guza. Żaden inny rozdział nie odnosi się do oceny stopnia zaawansowania przerzutów do guza, który mógłby być odpowiednim wprowadzeniem do podręcznika dotyczącego chirurgicznej onkologii.
Chirurgiczne leczenie miejscowych nawrotów przerzutowego raka jelita grubego i agresywne postępowanie z nowotworami otrzewnowymi nie zostały udowodnione i nie są powszechnie akceptowane, ale zostały szczegółowo opisane przez jednego z nich. Rozdział dotyczący nowych technik laparoskopowych w leczeniu raka śródbłonkowego jest przydatny w zilustrowaniu współczesnych technicznych aspektów chirurgii raka jelita grubego.
Ta książka jest obszerna, ale cierpi z powodu nieprawidłowości w organizacji, nacisku i wskazówek redakcyjnych wśród rozdziałów, które różnią się znacznie pod względem długości i typów ilustracji. Książka jest jednak użytecznym punktem odniesienia dla chirurgów i studentów.
Blake Cady, MD
Deaconess Hospital, Boston, MA 02215

[przypisy: usg doppler tętnic szyjnych, stomatolog w kamienicy gryfino, transtyretyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Atlas of Surgical Oncology ad”

 1. Olga says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kreatyna[...]

 2. Slow Trot says:

  A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

 3. Slow Trot says:

  [..] Cytowany fragment: olejek moringa[...]

 4. Marianna says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

Powiązane tematy z artykułem: stomatolog w kamienicy gryfino transtyretyna usg doppler tętnic szyjnych