Bezpieczeństwo i skuteczność terapii RNAi dla amyloidozy transtyretyny AD 2

Ponadto, ponieważ transplantacja wątroby nie wpływa na produkcję transtyretyny w oku i ośrodkowym układzie nerwowym, po transplantacji może rozwinąć się choroba oczna lub loseomeningowa.21 Niedawno zatwierdzono w Unii Europejskiej Tafamidis, małocząsteczkowy stabilizator tetrameru transtyretyny. podstawą jego zdolności do spowolnienia progresji neuropatii we wczesnej fazie rodzinnej amyloidotycznej polineuropatii.22 Interferencja RNA (RNAi) jest endogennym mechanizmem komórkowym do kontrolowania ekspresji genów, w którym małe interferujące RNA (siRNA), które są związane z indukowanym przez RNA kompleksem wyciszania (RISC) pośredniczą w rozszczepieniu docelowego informacyjnego RNA (mRNA) .23,24 The Zdolność do przekształcania siRNA w leki zależy od procesów chemicznych, które nadają właściwości podobne do leków i ułatwiają bezpieczne i skuteczne dostarczanie do docelowych narządów .5,5,26 Formulacje nanocząsteczek lipidowych pojawiły się jako czynniki dostarczające siRNA do hepatocytów i doprowadziły do trwałej i trwałej redukcji w ekspresji genetycznej (zwanej knockdown) różnych celów hepatocytów u wielu gatunków.27-29 Biodystrybucja tych pozajelitowo podawanych nanocząstek lipidów jest głównie w wątrobie, z niewielką frakcją rozprowadzającą się do innych narządów, które mają fenestrowany śródbłonek (np. śledziona ) .30,31 Penetracja do ośrodkowego układu nerwowego lub oka nie występuje po ogólnoustrojowym podawaniu takich preparatów.
ALN-TTR01 i ALN-TTR02 są preparatami pierwszej i drugiej generacji nanocząsteczek lipidowych jako czynników dostarczających siRNA. Te preparaty mają podobne właściwości fizykochemiczne, ale różne ulegające jonizacji składniki lipidowe, które są kluczowymi determinantami siły. 32 Każda formulacja zawiera identyczny siRNA, który celuje w konserwowaną sekwencję w nieulegającym translacji regionie 3 nie zmutowanego i zmutowanego mRNA w TTR, wpływając tym samym na obie formy TTR (ryc. S1 w dodatku uzupełniającym, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Aby określić aktywność i względne siły działania tych dwóch preparatów w obniżaniu poziomów transtyretyny, a przez to wybrać najlepszy preparat do kontynuacji, przeprowadziliśmy badania na naczelnych innych niż człowiek i dwóch kolejnych badaniach fazy 1.
Metody
Badaj pacjentów
Pacjenci w wieku 18 lat lub starsi byli uprawnieni do badania fazy ALN-TTR01, jeśli mieli potwierdzoną biopsją diagnozę amyloidozy transtyretynowej z neuropatią łagodną do umiarkowanej, wynik punktowy Karnofsky ego wynoszący co najmniej 60, a wskaźnik masy ciała (BMI, waga wyrażona w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) 18,5 do 33,0, klasa II lub III stopnia w Nowym Jorku oraz odpowiednia czynność wątroby, nerek i tarczycy
[przypisy: fitamina, rezonans magnetyczny głowy z kontrastem cena, leczenie za granicą bez ekuz ]
[więcej w: półpasiec u dzieci zdjęcia, padaczka pourazowa objawy, transtyretyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Bezpieczeństwo i skuteczność terapii RNAi dla amyloidozy transtyretyny AD 2”

  1. Hanna says:

    To sa sprawdzone informacje czy dopiero w fazie testow klinicznych

  2. Flint says:

    Article marked with the noticed of: wózek inwalidzki[...]

  3. Jigsaw says:

    Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

Powiązane tematy z artykułem: padaczka pourazowa objawy półpasiec u dzieci zdjęcia transtyretyna